جاذبه های گردشگری کانادا

کانادا به دلیل دارا بودن چشم اندازی بی نظیر و طبیعتی دست نخورده یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و به همین خاطر این کشور با فرهنگ و تاریخ چندوجهی خود تاکنون مقصد اصلی گردشگران بوده و هست.

ونکوور

ونکوور

یکی از شهرهای بزرگ کشور کانادا، ونکورر است. مرکزی در کانادا هست که چشم‌انداز ۳۶۰ درجه از این شهر را نمایش می دهد.

 

شفق قطبی

شفق قطبی

نورهایی بسیار زیبا و خیره‌کننده که در آسمان حرکت می‌کنند و معمولا شکل‌های منحنی‌مانندی دارند. هر چقدر به قطب شمال نزدیک ‌شوید با توجه به مجاورت با قطب مغناطیسی شمالی زمین احتمال بیشتری برای دیدن شفق قطبی وجود دارد. شهرهای شمالی کانادا که بسیار نزدیک به قطب شمال هستند و ایسلند مناطقی مناسب برای رویت این پدیده‌اند.

 

خلیج فاندی

خلیج فاندی

خلیج فاندی در کانادا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری است که پر جذر و مدترین خلیج دنیا است . در سال ۲۰۰۹ در گینس به عنوان یکی از عجایب ثبت شده است.

 

جنگل خرس بزرگ

جنگل خرس بزرگ

این جنگل وسیع با درختان و گیاهان کهنسال و متنوع به نام آمازون شما نیز نامیده می شود و بازدید از آن بسیار لذت بخش است. این جنگل بزرگ ترین جنگل معتدله دنیا است.

 

نیاگارا

نیاگارا

یک طرف آبشار نیاگارا در آمریکا قرار دارد و طرف دیگرش در کانادا، اما تقریبا می توان گفت که مرز مشترک این دو کشور است. آبشار نیاگارا یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در دنیا به شمار می رود. توریست ها از همه جای دنیا برای تماشای این آبشار بزرگ روانه مرز کانادا و آمریکا می شوند. این آبشار در هر ثانیه، ۶۰۰ هزار گالن آن به دریاچه می ریزد. آبشار نیاگارا در نزدیکی شهر تورنتوی کانادا و شهر بوفالوی آمریکاست، اما برای دیدن زیبایی های آبشار نیاگارا باید از کانادا آن را تماشا کرد.

 

برج CN

برج CN

برای اینکه تورنتو را زری پای خود ببینید، کافی است بالای برج CN بروید و در تراس آن قدم بزنید. این برج در سال ۲۰۰۷ میلادی بلندترین برج دنیا به شمار می رفت. این برج تا تراس ها، ۱۱۶ طبقه دارد و به افرادی که از ارتفاع ترس دارند، به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

رودخانه کمپبل

رودخانه کمپبل

رودخانه کمپبل یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است که پر از ماهی های نارنجی سالمون است که میتوان در کنار آنها آبتنی کرد و یا اگر بخواهید می توانید یکی از این ماهی ها را انتخاب کنید تا برایتان طبخ کنند تا نوش جان کنید.

 

جاده کبوت

جاده کبوت

یکی از بزرگ ترین مسیرهای رانندگی آمریکای شمالی که در خط ساحلی اقیانوس قرار دارد، جاده Cabot است که مناظری رویایی برای مسافران دارد.

 

پل کاپیلانو

این پل در ارتفاع بیش از صد فوتی قرار دارد و راه رفتن روی آن ترس و هیجان زیادی دارد که توصیه می کنیم حتما یک بار امتحان کنید.

 

موزه سلطنتی اُنتاریو

موزه انتاریو

موزه سلطنتی اُنتاریو موزه‌ای در حوزه فرهنگ جهانی، هنر و تاریخ طبیعی است که در شهر تورنتو واقع در استان انتاریو، کانادا واقع شده‌است. موزه سلطنتی اُنتاریو دارای گنجینه‌ای بالغ بر ۶ میلیون اشیاء باارزش است. این موزه دارای آثار بسیاری نیز از ایران است.

 

کبک

کبک

یکی از جاذبه های کشور کانادا که توصیه می کنیم حتما از آن بازدید کنید، شهر قدیمی Quebec است. این شهر در میراث جهانی کانادا ثبت شده است.

 

پارک ملی جاسپر

پارک ملی جاسپر

پارک ملی جاسپر بزرگترین پارک ملی در رشته کوه راکی در کانادا می‌باشد که ۱۰٬۸۷۸ کیلومتر مربع وسعت دارد. این پارک شامل یخچال‌های طبیعی از منطقه یخی کلمبیا، چشمه‌های آب گرم، دریاچه‌ها، آبشارها و کوه‌های متعدد است. چشمه‌های آب گرم میت در پارک ملی جاسپر آلبرتا واقع شده‌اند و نمایانگر گرم‌ترین چشمه‌های آب گرم در کوهستان‌های راکی کانادا است.

 

 

یک دیدگاه

دیدگاهها بسته شده.