معرفی کشور کانادا

پس از ورود به کشور کانادا از مهمترین تصمیماتی که باید قبل از مهاجرت اتخاذ نمایید، انتخاب محل زندگی شماست. امید است با استفاده از اطلاعات زیر این انتخاب برای شما آسان تر شود.

  معرفی

کانادا کشوری پهناور با آب و هوایی سرد و قطبی در شمال قاره آمریکای شمالی است و  دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است . مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

جغرفیا

هرچند کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه می‌باشد. پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور می‌باشند.

پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است . کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای کانادا روی هم رفته سرد و در بیشتر جاها قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور و جزیره ونکوور از استان بریتیش کلمبیا در آن قرار دارند، معتدل است.  تورنتو نیز که از شهرهای مهم این کشور است از نظر پویندگی‌های بورسی در جهان بین ۱۰ کشور نخست از نظر بورس است. آب و هوای تورنتو سرد و جنگل‌های تایگا در این کشور دیده می‌شود.

آبشار نیاگارا

در بیرون از شهر آبشار نیاگارا جای دارد که بزرگ‌ترین آبشار از دید پهنا است و یک دهکده رؤیایی نیز به همین نام (نیاگارا) هست. نزدیک به نیمی از پهنای کانادا را فلات لارنسی می‌سازد، منطقه‌ای کما بیش هموار پوشیده از سنگ سخت که خلیج هودسون را در بردارد و تا ژرفای سرزمینهای درونی رخنه می‌کند.

معرفی کانادا

تاریخ

آثار بدست آمده از زندگی نخستین بومیان کانادایی که در بخشی از این کشور به مدت طولانی ساکن بودند و نیز بررسی‌های باستان‌شناسی در شمالی‌ترین بخش کشور، یوکان نشان می‌دهد که زندگی در آن به ۲۶۵۰۰ سال پیش در جنوبی‌ترین بخش به ۹۵۰۰ سال پیش بر می‌گردد.

در سال ۱۴۹۷، جان کابوت پس از رسیدن به سواحل نیوفوندلند، یک مستعمره ی بریتانیایی ایجاد کرد. حدود ۴۰ سال بعد، ژاک کارتیه به دهانه رود سن لوران(در نزدیکی شهر مونترال) قدم گذاشته و مستعمره‌ای فرانسوی بنا نهاد. از آن پس، مهاجران بریتانیایی بیشتر در سواحل دریا و خلیج هادسن مستقر شدند، در حالی که فرانسویان بیشتر به سوی مناطق داخلی کانادا روان شدند. در سال ۱۷۸۳، بریتانیا کنترل بخش فرانسوی‌نشین کانادا (استان کبک کنونی) را نیز در اختیار گرفت.

 

فرهنگ

تاریخچه ی فرهنگ کانادا، به شدت تحت تأثیر فرهنگ انگلیس، فرانسه وایرلند واسکاتلند ورسوم وفرهنگ قدیمی بومیان این کشور است. از آنجا که از مدتها قبل رفت‌وآمدهای بسیاری بین این کشور و ایالات متحده به خاطر هم جواری در کشور صورت می‌گرفت، به میزان زیادی نیز تحت تأثیر فرهنگ آمریکایی است.

رسانه‌های مختلف این کشور در کانادا از محبوبیت ویژه‌ای برخوردارند که متقابلاً خیلی از محصولات فرهنگی این کشوروتفریحی وسرگرمی این کشور در آمریکا ودر سطح جهانی، محبوبیت دارند.

از آنجایی که کانادا کشوری با قومیتهای گوناگون و وسعت جغرافیای زیادی است، تنوع واختلافات فرهنگی از استان به استان و منطقه به منطقه متفاوت است. فرهنگ آمریکا، همچنین تحت تأثیر فرهنگهای مختلف مهاجران ازسرتاسر جهان، قرارگرفته‌است.

سمبل های ملی کانادا، تحت تأثیر منابع تاریخی وطبیعی ملل قدیمی هستند. به خصوص استفاده از برگ افرا، به عنوان یک سمبل کانادایی، به مدتها پیش یعنی اوایل قرن ۱۸ برمی گردد که نقش آن را روی پرچم فعلی ملی کانادا شاهد هستیم.