هزینه های زندگی در کانادا

به طور کلی هزینه زندگی در کانادا مخصوصا در بخش مسکن از کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان و استرالیا کمتر است و در عین حال گرانتر از بیشتر کشورها می باشد. در کانادا قیمت متوسط خانه حدود ۷ برابر متوسط حقوق و دستمزد سالانه می باشد. این نسبت در شهرهایی چون انتاریو و آلبرتا ۷ تا ۸ برابر متوسط حقوق سالانه و در شهر ونکوور ۱۱ برابر حقوق متوسط سالانه می باشد.

البته برای صرفه جویی در هزینه ها محلی که برای سکونت انتخاب می کنیم بسیار مهم است. مثلا در شهری مانند تورنتو که شهری بزرگ است و در اطراف آن شهرهای متفرقه زیادی وجود دارد و با وجود سیستم های حمل و نقل قابل اطمینان و مناسب در تورنتو و شهرهای اطراف آن ، اگر بخواهید از منطقه ی اسکاربورو در شرق به محلی در غرب بروید زمان نسبتا زیادی حدود دو تا سه ساعت زمان باید برای هر مسیر رفت و برگشت در نظر بگیرید.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه اجاره مسکن

اجاره مسکن در کانادا نیز در شهرهای مختلف متفاوت است. به طور کلی مثلا در شهر تورنتو مبلغ اجاره ماهانه برای یک آپارتمان دو خوابه در محله های ایرانی نشین بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار است. این مبلغ در نقاط مرکزی شهر به ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار هم می رسد.

علاوه بر هزینه ی مسکن، هزینه های جانبی دیگر مانند خورد و خوراک و رفت و آمد و غیره حدودا ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه است. اما می توان با خرید از حراجی های مختلف تا حدودی این هزینه ها را کنترل کرد و در بخش قابل توجهی از هزینه ها صرفه جویی کرد. البته هزینه های خورد و خوراک خانگی در ونکوور شاید ۱۰ درصد بالاتر هم باشد. ضمن آنکه در ونکوور از حراجی های داغ تورنتو خبری نیست.

3 دیدگاه

دیدگاهها بسته شده.